KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9388026
nr 938 8026
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Blandteknik, Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, signerad, 16x36
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 26 januari 2015
kl 19:36:56
21/1 20:47:38
- Klassiska
26 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson